Tricepslerinizi büyütmek istiyorsanız her antrenmanda uygulamanız gereken, tricepslerinize hacim katacak belirli hareketler vardır. Bu hareketlerden en önemlilerinden biri de Skullcrusher‘dır. Skullcrusher egzersizinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri dirsek eklemlerinin hareket esnasında baskı altında olması ve hareket boyunca rahatsızlık vermesidir. Eğer dirseğinizde bir sorun varsa veya daha önce bir sakatlık yaşadıysanız Skullcrusher hareketine temkinli yaklaşmalısınız. Üzülmeyin, dirseğiniz üzerindeki baskıyı azaltacak ve hareketi yapabilmenizi sağlayacak önerilerimiz var.

Öncelikle Skullcrusher yapmadan önce tricepslerinizi ve dirseklerinizi çok iyi ısıttığınızdan emin olun. Daha sonra videodaki ilk versiyonu yapmaya çalışın. Eğer dirseklerinizde rahatsızlık hissediyorsanız üzerine gitmeyin ve ikinci versiyonu deneyin. Videoda gösterdiğimiz ikinci versiyon ilk versiyona kıyasla dirseklerinize daha az baskı uygular. Omuz kaslarınız da harekete bir miktar dahil olacaktır, hareketi yanlış yaptığınızı düşünmeyin.

Yukarıda anlattıklarımıza ve videoda bahsettiklerimize dikkat ederek Skullcrusher içeren bir triceps antrenmanı yaptığınızda, 4-6 hafta içerisinde sonuçları almaya başlayacaksınız.

Herkese sağlıklı sporlar!

Berkay Türkkan & Gülce Demirer

 

*Bu yazıdaki bilgiler tamamen öneri niteliğindedir.  Yeni bir antrenmana, beslenmeye veya supplemente geçmeden önce lütfen doktorunuza başvurun.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Skullcrusher ve Farklı Versiyonları Nasıl Yapılır?, 10.0 out of 10 based on 1 rating