Özellikle son zamanlarda çok popüler olan, kardiyo denince akla ilk olarak gelen HIIT kardiyo antrenmanımızla karşınızdayız. Antrenmanımızı hem açıkhavada hem de deniz kokusunu hissederek yapmak istediğimiz için Caddebostan Sahil’i tercih ettik. İmkanınız varsa bütün kardiyolarınızı, özellikle yaz aylarında, açıkhavada yapmanızı tavsiye ediyoruz.

HIIT kardiyo prensibinde en önemli nokta nabzınızı sürekli yüksek tutmaktır. Sağlık sınırları içerisinde nabzınız ne kadar yüksek olursa, sonuç olarak o kadar kalori harcarsınız ve yağ yakarsınız. Bu amaçla dinlenmeler ve sprintler kısa zaman aralıklarıyla oluşturulmuştur.

Videodaki “sprint” kısmıyla ilgili bir çok soru geldiği için küçük bir açıklama yapmak istiyoruz. Herkesin sprint hızı tabi ki farklı olacaktır, burada önemli olan belirli bir hızda koşmanız değil, kendi maksimumunuzu zorlamanızdır. Örneğin siz yanınızda koşan kişiden daha yavaş olabilirsiniz fakat minimum yağ yakım nabzı ile maksimum yağ yakım nabzınız arasında kalmanız amacınıza ulaşmanız için yeterlidir.

Minimum yağ yakım nabzı: (220 – Yaşınız)’ın % 68’i

Maksimum yağ yakım nabzı: (220-Yaşınız)’ın %79’u

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)
HIIT Kardiyo Antrenmanı, 9.5 out of 10 based on 8 ratings