Sabah uyanıp telefonumun alarmını kapattıktan sonra Facebook Messenger’dan bir bildirim gördüm. “Herhalde geceden kalan bir mesajdır” dedikten sonra yüzümü yıkayıp whey’imi içtikten sonra günlük işlerimi halletmek için bilgisayar başına oturdum. Facebook’u açtığımda Burak’ın uzun mesajını gördüm, sonunda “İyi ki doğdun abi, iyi ki varsın” yazıyordu. Hemen yazıyı baştan sona okudum, Burak’ın bu yazıyı benim ve BBG Army için bir teşekkür yazısı olarak hazırladığını öğrendim. Şu ana kadar öğrencilerimden gösterdikleri gelişimlerden sonra birçok teşekkür mesajı almıştım fakat itiraf etmek gerekirse ilk kez böyle anlamlı bir teşekkür mesajı alıyorum. Sadece benimle ilgili olmadığı, BBG Army’i de kapsadığı için Burak Makar’ın mektubuna burada da yer vermek istiyorum. Kendisine bu güzel hediyesi ve jesti için buradan da teşekkür ediyorum.

10363743_721195434620067_5905306133349924502_n

*İstanbul’daki antrenmanlarımızdan bir kare

” Selamlar ;

Bu tarz yazılar konusunda pek becerikli olduğum söylenemez ancak gösterdiğim gelişim karşısında genel bir teşekkür etme gereği duydum. Başlamadan önce çok iyi yazı yazamadığımı tekrardan belirtmek istiyorum.

Berkay Türkkan ile iletişime geçtiğim zaman BBG Army daha yeni kurulmuştu. O dönem ellerindeki tek şey gerçekleştirdikleri inanılmaz değişimlerdi ama bunu dünya üzerinde çok fazla insan yaptığı için “Acaba bana yararı olur mu?” diye düşünebilirdim fakat onunla konuşmaya başlamamdan itibaren sürekli olarak pozitif bir etki almaya başladım. Siz nasıl bu yazıyı okurken bana karşı bir düşünce oluşturuyorsanız aynı şekilde ben de Berkay Türkkan’a karşı bir düşünce oluşturdum. Zaman geçtikçe bir an bile negatif bir düşünce oluşmadı. Negatif bir düşünce oluşması için buna karşı tarafın sebep olması gerekiyor fakat en başından itibaren sürekli olarak pozitif bir yaklaşım sergiledi.

Ticari bir yazı olmadığını göstermek için ne yapmam gerektiği konusunda en ufak bir fikrim yok, sadece bu yazının ticari bir yazı olmadığını söyleyebilirim çünkü bu konudan benim herhangi bir artım olacağını düşünmüyorum. İş koşuşturmacasının arasında oturup iki gün boyunca üzerinde düşündüğüm bir yazı yazıyorsam ve bunu sadece onlarla çalışırken mutlu olduğum için yapıyorsam bunun ticari bir yanı yoktur.

En başından itibaren yaşadıklarımı teker teker anlatmak istiyorum. Bu spora başladığım zaman bütün yeni başlayanlar gibi motivasyonum en yüksek seviyedeydi ancak çoğu sporcuda olduğu gibi aynı motivasyonla devam etmedi, herkesin isteği yavaş yavaş azalırken benim ki sürekli arttı. Aldığım sonuçlarla alakalı bir durum değil, Berkay Türkkan ile çalışmaya başlamadan önce çok iri ve hiç dikkat çekmeyen bir sporcu gibi duruyordum. Her neyse devam ediyorum, isteğim en üst seviyedeydi ancak beni deneme tahtası olarak kullanan birisiyle çalışıyordum. Gelişimim tamamen durduğunu görünce köklü değişiklikler yapıp Berkay Türkkan’a ulaştım ve zamanla yükselişe geçtim. Zaten bu spora olan ilgim ve isteğim açık açık belliydi ama bana yol gösteren birisi yoktu. Yol göstericim Berkay Türkkan oldu.

Yazı yazmayı beceremediğim en başta söylemiştim, zaten bunu az çok anlamışsınızdır, sürekli olarak oradan oraya atlıyorum. BBG Army ile ilgili devam etmek istiyorum. Berkay Türkkan ile çalışmaya başladıktan sonra benim bu spora olan ilgimi ve isteğimi kendisi de fark etti. Beni kendi antrenman yaptığı spor salonuna yani, İstanbul’a davet etti. Tam iki gün beni misafir etti. Tabi ki her çalıştığı öğrenciye bunu yapmak gibi bir şansı yok ancak bendeki hevesi ve heyecanı görüp, bu şekilde yardımcı olması benim için çok anlamlıydı. Spor salonunda antrenman boyunca yaptığım hataları düzeltmeye çalıştı ve beni sürekli olarak bir adım ileriye götürmeye çalıştı. Bu sırada tüm BBG Army üyeleriyle tanışma şansım oldu, Gülce Demirer ve Berkay Karagöz ile de tanıştım. Genelde yakın arkadaşlar birbirlerine benzer diye düşünülür, bu takım kişilik özellikleri olarak kesinlikle tıpa tıp aynı.

Yukarıda yazdıklarım başlangıç olarak gösterilebilir, BBG Army ile tanıştım ve çalışmaya başladım. Sonuç olarak bir gelişme göstermem bekleniyordu ve BodyForumTR’de herkesin gözü önünde bu gelişimi sergilemeye başladım. Gelişimimi siz de görmek istiyorsanız antrenman günlüğümü “Jake Tyler Antrenman Günlüğü” şeklinde aratarak günlüğüme ulaşabilirsiniz. Azim ve kararlılıkla bu spor için gereken her şeyi yapmam gelişimimi etkileyen en önemli etkenlerden biri ancak benim dışımda çok yakından tanıdığım iki arkadaşımda BBG Army ile çalışıyor ve onlar da çok üstün gelişimler gösterdiler. Azim ve kararlılık, tecrübe ve profesyonel yönlendirmeyle birleşince hedeflenen gelişimin olmaması mümkün değil.

“Ulaşabileceğin farklı bir çok sporcu varken neden BBG Army?” diyebilirsiniz, ben de en başta bunu düşünmüştüm ve kararımı verdikten sonra bu kararın ne kadar doğru olduğunu zaman içerisinde adım adım gördüm. Bir kere bana veya sizlere baktıklarında yeşil yeşil dolarlar görmüyorlar. Bunu iki açıdan açıklayabilirim. Diğer ekipler gibi büyük paralar almıyorlar ve bizimle para kazandıkları için değil bu sporu sevdikleri için ilgileniyorlar. Son olarak önemli iki şey söylemek istiyorum. Berkay Türkkan’ın 3 sene içerisinde ciddi bir gelişimi oldu ve çok kısa süreliğine durdu bu gelişim. Bu gelişimin durma sebebi sadece ve sadece BBG Army ile alakalıdır. Çünkü kendisinden çok öğrencileri ile ilgileniyor. Ancak şu sıralar toparladı ve eski haline kavuştu. İkinci nokta ise, tüm BBG Army üyelerinin gelişimi ortada. Antrenman ve beslenme programı yazarken kendilerinde fayda görmedikleri hiç bir şeyi bize yazmıyorlar, bu gerçekten fark yaratan bir özellik.

Yazımı bitirirken sizden yazım hataları için ve devrik cümleler için çok özür diliyorum. En son olarak, Berkay Türkkan ile sanal ortamda tanıştım ama öz abim gibi bakıyorum kendisine çünkü bana yaptığı iyilikleri sayarak bitiremem. Nasıl yukarıda ki yazıyı yazmayı beceremiyorsam şu anda doğum günü mesajı da yazamıyorum. Bugün Berkay Türkkan’ın doğum günü. Hem spor açısından hem de hayatım açısından iyi ki onunla tanıştım. Umarım hedeflerine birer birer ulaşacak. Ben de hedeflerime ulaşarak onu mutlu edeceğim, gururlandıracağım ve iyi bir abi, iyi bir çalıştırıcı olduğunu herkese kanıtlayacağım. İyi ki doğdun abi, iyi ki varsın.

Burak Makar “

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Gurur ve Mutluluk Bir Arada: Öğrencilerimizden Burak Makar'ın Mektubu, 7.4 out of 10 based on 7 ratings